Boendeförslag för besökare

Boende SM-byn

Pite Havsbad, Bokningen
bokning@pite-havsbad.se
0911-327 00

Projektledare 

Per Lenndin
Per.Lenndin@pitea.se
0911-69 62 49

Marknads- och kommunikationsansvarig

Jörgen Hult
Jorgen.Hult@pitea.se
0911-69 60 23

Arenaansvarig

Kent Eriksson
Kent.Eriksson@pitea.se
070-572 72 25 

Kontaktperson arrangörs-/idrottsföreningar

Fredrik Norberg
Fredrik.Norberg@pitea.se
0911-69 64 02

Kulturansvarig

Peter Ekberg
Peter.Ekberg@pitea.se
0911-69 64 03

Kontakt skola

Elisabeth Holmgren
Elisabeth.Holmgren@pitea.se
0911-69 64 08

Destination Piteå

Per Hallqvist
per@destinationpitea.se
070-302 05 15

Den mästerliga stadsfesten

Elin Janum
elin@atkotyr.se
070-677 46 77

Miljömärkt event

Annica Nordlöf
annica.nordlof@nolia.se
070-510 81 68

Riksidrottsförbundet

Annika Nykvist, Projektledare
annikanykvist@rf.se
070-541 61 44 

Åsa Bergström, Kommunikation
asa.bergstrom@rf.se
070-226 95 00

SISU Idrottsutbildarna

Helene Johansson
helene.johansson@sisuidrottsutbildarna.se
070-686 04 49 

Transport och Trafik

Hans Fredricson
hans.fredricson@telia.com
070-390 11 79 

Säkerhetssamordnare

Krister Östrén
krister.ostren@pitea.se
070-349 64 82 

Tillgänglighet

Anna Stamblewski
anna.stamblewski@pitea.se
070-509 06 26

Press/Media

Maria Norberg-Johansson
maria.norberg-johansson@pitea.se
070-357 33 98

 


KONTAKTA PITEÅ KOMMUN

Piteå kommun
941 85 PITEÅ

Telefon 0911-69 60 00 
Fax 0911-199 28
E-post Piteå kommun

Organisationsnummer 212000-2759

Kommunhus/Stadshus

Besöksadress Svartuddsvägen 1
Öppettider på Stadshuset  Vardagar 8-17
Sommartid (15/5-1/9) Vardagar 8-16


 


Ställ en fråga Synpunkten Felanmälan
Rumsbild Piteå Stadshotell
Rumsbild Piteå Stadshotell  Foto: Piteå Stadshotell

Boendeförslag för besökare

I Piteå kan man bo enkelt eller lite lyxigare, på en större anläggning eller i en lite mindre - en natt eller flera, valet är ditt! Många av hotellen har fördelaktiga paketpriser där entré till SM-veckans tävlingar ingår i priset!

Din sökning gav ingen träff

Sidan kontrollerad: 2015-02-10 14:37:10