Välkommen till SM-veckan 25-31/1 2016

Boende SM-byn

Pite Havsbad, Bokningen
bokning@pite-havsbad.se
0911-327 00

Projektledare 

Per Lenndin
Per.Lenndin@pitea.se
0911-69 62 49

Marknads- och kommunikationsansvarig

Jörgen Hult
Jorgen.Hult@pitea.se
0911-69 60 23

Arenaansvarig

Kent Eriksson
Kent.Eriksson@pitea.se
070-572 72 25 

Kontaktperson arrangörs-/idrottsföreningar

Fredrik Norberg
Fredrik.Norberg@pitea.se
0911-69 64 02

Kulturansvarig

Peter Ekberg
Peter.Ekberg@pitea.se
0911-69 64 03

Kontakt skola

Elisabeth Holmgren
Elisabeth.Holmgren@pitea.se
0911-69 64 08

Destination Piteå

Per Hallqvist
per@destinationpitea.se
070-302 05 15

Den mästerliga stadsfesten

Elin Janum
elin@atkotyr.se
070-677 46 77

Miljömärkt event

Annica Nordlöf
annica.nordlof@nolia.se
070-510 81 68

Riksidrottsförbundet

Annika Nykvist, Projektledare
annikanykvist@rf.se
070-541 61 44 

Åsa Bergström, Kommunikation
asa.bergstrom@rf.se
070-226 95 00

SISU Idrottsutbildarna

Helene Johansson
helene.johansson@sisuidrottsutbildarna.se
070-686 04 49 

Transport och Trafik

Hans Fredricson
hans.fredricson@telia.com
070-390 11 79 

Säkerhetssamordnare

Krister Östrén
krister.ostren@pitea.se
070-349 64 82 

Tillgänglighet

Anna Stamblewski
anna.stamblewski@pitea.se
070-509 06 26

Press/Media

Maria Norberg-Johansson
maria.norberg-johansson@pitea.se
070-357 33 98

 


KONTAKTA PITEÅ KOMMUN

Piteå kommun
941 85 PITEÅ

Telefon 0911-69 60 00 
Fax 0911-199 28
E-post Piteå kommun

Organisationsnummer 212000-2759

Stadshuset

Besöksadress Svartuddsvägen 1
Öppettider vardagar 8-17, sommartid (15/5-1/9) vardagar 8-16

Verksamheter och ärenden som hanteras i Stadshuset.

Stadsporten

Besöksadress Västergatan 10
Öppettider vardagar 8-16 

Verksamheter och ärenden som hanteras i Stadsporten.


Felanmälan Lämna åsikter och klagomål
Magdalena Pajala, Piteå Elit
Magdalena Pajala, Piteå Elit

Välkommen till SM-veckan 25-31/1 2016

Den sjunde vinterupplagan av SM-veckan kommer för första gången att avgöras i Piteå. Evenemangsstaden Piteå bjuder in dig till en mästerlig folkfest med vintermarknad, kulturhappenings, underhållning och lekland. Välkommen till en folkfest att minnas. Charlotte Kalla kommer - visst kommer du?

Sidan kontrollerad: 2014-11-06 13:49:02